baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

W sobotę 14 maja 2016r. w naszej szkole odbył się 48 Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy Uczniów Szkół Podstawowych. Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie szkół stargardzkich oraz gmin: Stargard, Stara Dabrowa i Kobylanka by wykazać się:
- wiedzą na temat ochrony gatunkowej roślin i zwierząt,
- znajomością rezerwatów przyrody i pomników przyrody z terenu Województwa
Zachodniopomorskiego,
- znajomością Polskich Parków Narodowych, 
- wiedzą na temat wkładu polskich uczonych na polu ochrony przyrody, 
- znajomością aktualnych zagadnień dotyczących ekologii i ochrony środowiska.
W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło 33 uczniów (11 zespołów 3-osobowych) z 11 szkół podstawowych. Do zadań uczestników konkursu należało nie tylko rozwiązanie 25 zadań testowych, krzyżówki ale również odniesienie się do praktycznego wykorzystania wiedzy dotyczącej rozmieszczenia parków narodowych, symboli parków jak również znajomości organizmów objętych ochroną gatunkową.
Po zmaganiach konkursowych uczniowie pracowali w losowo wybranych zespołach zadaniowych tworząc techniką orgiami majową łąkę.
W czasie, gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi nauczyciele przyrody wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez PODN w Stargardzie.
Uroczystego otwarcia 48 edycji konkursu dokonała pani Anna Kurcab-Kościańska – dyrektor naszej szkoły oraz organizator konkursu pani Lucyna Dobrzycka.
W komisji konkursowej pracowali: Mariola Ludko, Renata Chmiel i Jolanta Trembecka-Kempisty z Urzędu Miasta Stargard oraz Irena Węgrowska ucząca w naszej szkole przyrody i geografii. Laureatami tegorocznej 48 edycji konkursu zostali:
I miejsce – Julia Chudzik uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Oliwia Wojtkowiak SP nr 1,
II miejsce – Wiktoria Józefczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 4,
III miejsce – Anna Okraj ze SP nr 1.

Zespołowo najlepszymi okazali się:
I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1– opiekun zespołu pani Lilianna Janeczek,
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 – opiekun zespołu pani Regina Turakiewicz,
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5– opiekun zespołu pani Anna Kaczmarek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe i upominki, które zakupiono dzięki sponsorom wśród których znaleźli się: Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska oraz Biuro Prezydenta Miasta UM Stargard, Rada Rodziców naszej szkoły.
Nauczyciele opiekunowie Szkolnych Kół LOP otrzymali dyplomy i podziękowania za przygotowanie uczniów do Konkursu.
W podsumowaniu tegorocznej 48 edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego organizatorzy zwrócili uwagę na wyrównany wysoki poziom wiedzy uczniów wskazujący na duże zaangażowanie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych ze Szkół Podstawowych Gminy Stara Dąbrowa, Miasta i Gminy Stargard.

Organiztorami konkursu były panie: Lucyna Dobrzycka i Beata Żych.

 konkurs przyrodniczy2016

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.