baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Spotkania z książką

W tym roku szkolnym promowaliśmy czytelnictwo w naszej szkole. Przeprowadzono kilka spotkań z książką w związku z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych uczniów oraz upowszechnianiem czytelnictwa.
W ramach przeprowadzonej akcji "Poczytaj mi kolego, koleżanko” - 17 i 18 marca 2016r. uczennice z Samorządu Uczniowskiego czytały na lekcjach młodszym dzieciom z klas I-III książki: "Kajtkowe przygody” M. Konopnickej, "Ostrożnie” G. Kasdepke, "Brzydkie kaczątko” H.Ch. Andersena.
Kolejna akcja "Dorośli czytają dzieciom” odbyła się 24 maja 2016r. w świetlicy szkolnej. Nauczyciele prezentowali oraz czytali uczniom nowości wydawnicze: "Pan Kuleczka” W. Widłaka, "Gdzie jesteś cukierku?” W. Cichonia z biblioteki szkolnej, zakupione w ramach programu rządowego MEN "Książki naszych marzeń”.
30 maja 2016r. podczas akcji "Czytamy w przedszkolu” uczniowie z klas III z naszej szkoły czytali dzieciom z grup "O" z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowy Zakątek” o przygodach Elmera - "Elmer. Słoń w kratkę” i "Elmer i tęcza” Davida McKee.
Uczniowie klas młodszych byli również na ciekawych spotkaniach w Książnicy Stargardzkiej. Uzyskali informację na temat możliwości wypożyczania interesujących książek z Działu Dziecięco–Młodzieżowego, oglądali wystawę prac plastycznych "Książki naszych marzeń” i przedstawiali krótkie scenki teatralne z wierszy literatury dziecięcej.
Wszystkie te działania cieszyły się zainteresowaniem, rozbudzały wrażliwość oraz ciekawość uczniów, zachęcały i motywowały do czytania.
Organizatorami były panie: Anna Otolska, Agata Pająk.

spotkania z ksiazka2016

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.