Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny to najlepszy okres na rozbudzenie wśród najmłodszych zamiłowania do czytania. W ramach akcji promowania czytelnictwa 13 lutego 2024r. naszą szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Ważki” z Przedszkola Integracyjnego nr 5. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Pani bibliotekarka, w łatwy do zrozumienia sposób opowiedziała o bibliotece oraz o kolorowych zbiorach na półkach. Następnie dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek. Wraz z wychowawczyniami odbyły spacer wśród bibliotecznych regałów i podziwiały nasz księgozbiór, rozwiązywały również zagadki związane postaciami z bajek i baśni. W czytelni szkolnej dzieci obejrzały wystawę najpiękniejszych i najpopularniejszych bajek i bajeczek, a następnie pracując w zespołach dobierały bajkowe obrazki do podanego schematu oraz układały bajkowe puzzle. Dzieci wspaniale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Na koniec wspólnych zajęć przedszkolaki słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki przedstawiającej przygody słonia Elmera i samodzielnie kolorowały postać słonia.W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki dzieci wręczyły paniom prowadzącym zajęcia bukiecik bibułkowych kwiatów oraz książeczkę z pięknymi dziecięcymi rysunkami. Dzieci obdarowane cukierkami pożegnały nas i obiecały, że wrócą jeszcze do nas, aby móc zapisać się do biblioteki i korzystać z naszego bogatego księgozbioru. Dziękujemy za miłe spotkanie!
Zapraszamy ponownie!
„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”

p. bibliotekarki: Renata Kopa i Beata Kowalczyk

z wizyta w bibliotece 2024