baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich bibliofilów.
W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów kl. I. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci z kl. Ia i Ib zostały przyjęte do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było promowanie czytelnictwa książek oraz zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, podczas wspólnej zabawy z zagadkami ukrytymi w pięknych bajkowych zamkach wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym doskonale.
    Z okazji święta wychowawczynie kl. I oraz panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „W świecie bajek”. Udział w przedstawieniu wzięły panie: Anna Wróblewska, Katarzyna Przybylska, Małgorzata Czuryło, Katarzyna Szyłańska oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Lewandowska. W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami poszanowania książek i wysłuchały ich próśb.
    Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, oraz tekst przyrzeczenia i list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi, i pięknie zaśpiewały piosenkę o książce.
    Po uroczystości dzieci z kl. Ib wykonały podczas lekcji plastyki piękne rysunki dotyczące przedstawienia, natomiast uczniowie kl. Ia wykonali swoje prace na komputerach.
    To był dzień pełen wrażeń dla naszych pierwszoklasistów. Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim dzieciom za aktywny udział w naszym szkolnym święcie.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasowanie na czytelnika 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4

Zapraszamy do obejrzenia filmu5

Zapraszamy do obejrzenia filmu6