baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

    9 maja 2024 r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 5. Pani Renata przygotowała dla nich zajęcia rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, ale także wzbogacające wiedzę oraz rozbudzające ciekawość otaczającego je świata. W pierwszej części zajęć dzieci oglądały globus oraz zdjęcia Afryki. Pani bibliotekarka pokazała im na globusie, gdzie leży Afryka i wyjaśniła takie pojęcia jak: kontynent, Afryka, sawanna oraz safari. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w Afryce. Zwierzęta sawanny” i wypowiadały się na temat zwierząt, które Kocia Kicia spotkała podczas safari. Pani Renata zaprosiła dzieci do zabawy w „safari w bibliotece”. Dzieci miały za zadanie odszukanie ukrytych obrazków ilustrujących afrykańskie zwierzęta. Spacerowały więc wśród bibliotecznych regałów w poszukiwaniu zwierząt. Wygrała osoba, która zebrała najwięcej obrazków. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o zwierzętach zamieszkujących sawannę, a potem dzieci obejrzały prezentację „Zwierzęta sawanny” i wzbogacały swoją wiedzę na ten temat. Na koniec zajęć przedszkolaki odgadywały zagadki o zwierzętach oraz rozpoznawały odgłosy afrykańskich zwierząt. Świetnie sobie z tym poradziły. W nagrodę otrzymały obrazki zwierząt do pokolorowania, które zabrały ze sobą opuszczając bibliotekę.
    Dziękujemy dzieciom i ich wychowawcom za wizytę w naszej bibliotece.
    Zapraszamy ponownie!

Materiał nadesłała p. Beata Kowalczyk

z wizyta w bibliotece 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii