Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach nie tylko dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajowych czapkach i rogach renifera. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nadsłuchuje.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…
I przybył…
Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja, wielkiego dorodnego renifera i elfów odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania w klasach towarzyszył radosny nastrój. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.
Jednak w tym roku dzieci z klas 1-3 mikołajki świętowały na różne sposoby.
Klasy pierwsze odwiedziły Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie i uczestniczyły w świątecznych warsztatach oraz zwiedziły Teatr. Klasy 2b i 3a poszły do SCK na film pt. „Życzenie” i tam spotkały Mikołaja. A klasy 2c, 3b i 3c zostały w szkole i miały przyjemność oglądnąć piękne przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu uczniów z klasy 2a. Ten dzień był wyjątkowy, pełen wzruszeń i emocji.
Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli.
Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.
Materiał nadesłała p. Małgorzata Pabian
Wycieczka do Filarów - klasa 2b
4. grudnia klasa 2b wraz z wychowawczyniami, p. Anną Otolską i p. Małgorzatą Adamczyk odwiedziła Stargardzkie Centrum Nauki Filary. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę średniowiecznych mieszkańców Stargardu, poznać na własnej skórze prawa fizyki oraz przekonać się, jak w życiu codziennym przydaje się matematyka.
Klasa wzięła udział również w warsztatach chemicznych, podczas których wykonała kilka ciekawych doświadczeń, między innymi kolorową ciecz nienewtonowską.
Zajęcia były nie tylko interesującą lekcją chemii, ale też dostarczyły dzieciom sporej frajdy i kreatywnej zabawy.
Materiał nadesłała p. Małgorzata Adamczyk
Andrzejki w klasach I-III
Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy.
Wychowawcy i uczniowie klas 1-3 w swoich klasach w tych dniach zorganizowali zabawę andrzejkową. Przygotowane przez dzieci i wychowawców wróży dostarczyły uczniom klas 1-3 mnóstwo radości, poznali też stare tradycje i zabawy związane z andrzejkami. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka (ciekawe komu się sprawdzą????) Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią do końca wierzyć?!
Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z klasy, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie podczas zabawy oraz z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.
Materiał nadesłała p. Krystyna Drewniak
Z wizytą w Książnicy Stargardzkiej
Jak wygląda nowoczesna czytelnia z mnóstwem książek i czasopism? Czym różni się katalog papierowy od elektronicznego? Czy gry i płyty również można znaleźć w bibliotece? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 1a poznali podczas gościnnej wizyty w Książnicy Stargardzkiej. Bez wątpienie to ciekawe spotkanie rozbudziło wśród uczniów jeszcze większą ciekawość czytelniczą i w najbliższej przyszłości poszerzy grono tutejszych miłośników książek.
W książkach zbieramy tylko rozkwitłe kwiaty
ziaren kiełkujących w nas samych.
Maria Konopnicka
Materiał nadesłała p. Anna Wróblewska
Klasa Ia z wizytą u weterynarza
15 listopada uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczyniami wybrali się do gabinetu weterynaryjnego Pro Amicis w ramach podsumowania lektury pt. „Cukierku ty łobuzie”. Cudowna pani doktor Barbara Czubkowska z dużym zaangażowaniem opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Uczniowie obejrzeli gabinety i dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Poznali narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wszystkie pomieszczenia lecznicy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu - chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Miały również mnóstwo pytań do samej pani doktor, co świadczy o wielkim zainteresowaniu tematem leczenia zwierząt. Na koniec uczniowie za wspólnie uzbierane pieniądze kupili specjalistyczną karmę, która została przekazana do schroniska w Kiczarowie.
Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska