baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Mikołaju, Mikołaju…

    6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach nie tylko dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajowych czapkach i rogach renifera. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nadsłuchuje.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…
I przybył…
    Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja, wielkiego dorodnego renifera i elfów odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania w klasach towarzyszył radosny nastrój. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.
    Jednak w tym roku dzieci z klas 1-3 mikołajki świętowały na różne sposoby.
Klasy pierwsze odwiedziły Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie i uczestniczyły w świątecznych warsztatach oraz zwiedziły Teatr. Klasy 2b i 3a poszły do SCK na film pt. „Życzenie” i tam spotkały Mikołaja. A klasy 2c, 3b i 3c zostały w szkole i miały przyjemność oglądnąć piękne przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu uczniów z klasy 2a. Ten dzień był wyjątkowy, pełen wzruszeń i emocji.
    Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli.
Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Pabian

mikolaki kl 1 3 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii