baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Dzień Kobiet w klasach I-III

    8 marca w klasach I-III świętowaliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie obchodzili to święto w różny sposób w swoim klasowym gronie.
* Klasa 1a - koledzy z klasy zadbali o prezenty dla dziewczynek, poczęstunek oraz dobry nastrój w klasie.
* Klasa 1b - uczniowie klasy postanowili uczcić ten dzień w sali zabaw ,,Tygryskowo''. Dzieci miały czas na swobodną zabawę i uczestniczyły w warsztatach „Syrenkowych''. W miłej atmosferze czas minął im bardzo szybko. Dziewczynki od kolegów otrzymały prezenty - poduszki z napisanym swoim imieniem.
* Klasa 2a – chłopcy rozwiązywali quiz - co wiedzą o swoich koleżankach z klasy? Nakryli do stołu, przygotowali słodki poczęstunek, wręczyli prezenty i zgodnie z poznanymi zasadami savoir-vivre zaprosili koleżanki do stołu - odsuwając im krzesełko. Wspólnie zrobili papierowe hiacynty dla najbardziej kochanej kobiety.
* Klasa 2b - uczniowie złożyli życzenia koleżankom, wręczyli prezenty (sakiewki z ozdobami do włosów, bransoletki) i słodki upominek. Wspólnie oglądali filmik edukacyjny pt.,,Dzień Kobiet”, dowiedzieli się kiedy powstało to święto i poznali znane kobiety na świecie.
* Klasa 2c - chłopcy zaśpiewali sto lat, wręczyli laurki, kwiatki i słodkie upominki. Odbyły się zabawy integrujące klasę oraz quiz pod hasłem: Co wiesz o dziewczynkach z klasy? Wszyscy oglądali filmik edukacyjny pt. ,,8 marca Dzień Kobiet”.
* Klasa 3a - koledzy złożyli życzenia swoim koleżankom i wręczyli słodki upominek. W miłej atmosferze spędzili razem ten dzień.
* Klasa 3b - uczniowie obdarowali swoje koleżanki pięknie pachnącym kwiatkiem oraz słodkimi czekoladkami. Wszystkim dzień minął w przemiłej atmosferze, zjedli przepyszną pizzę, były wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu, nie zabrakło również ciepłych słów i komplementów od naszych chłopców.
* Klasa 3c - Chłopcy składali życzenia dziewczynkom z okazji ich święta. Wszystkie, oprócz życzeń otrzymały kwiatki, słodkości oraz piękny kubek Super Dziewczyny. Tosia (Antonina Kryś) wygrała szkolny plebiscyt na najładniejszą i najfajniejszą dziewczynkę z klasy 3c i otrzymała od Samorządu Uczniowskiego różową opaskę z czapeczką. Na zakończenie zajęć wszyscy spędzili miło czas wspólnie grając w różne gry stolikowe.
Wszystkim uczniom z klas I - III ten dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze. Dziewczynki poczuły się wyjątkowo wyróżnione.

Materiał nadesłała p. Anna Otolska

dzien kobiet kl1 3 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii