baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

w klasie I b

    Uczniowie klasy I b podczas zajęć lekcyjnych z zaciekawieniem zapoznali się z opowiadaniem autorstwa Krystyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Autorka opowiada o niezwykłych losach i marzeniach zabawnych i odważnych dziesięciu skarpetek. Z lektury opowiadania dzieci dowiedziały się, że każda skarpetka jest inna, podobnie jak my, nie zawsze wszystko nam się udaje, popełniamy różne błędy, jednak pomimo tych przeciwności nie możemy poddawać się i zawsze musimy szukać jakiegoś rozwiązania. Lektura uczy nas pokonywania trudności, wrażliwości, dążenia do celu. Na koniec zajęć każdy uczeń wykonał swoją niepowtarzalną i cudną skarpetkę. Prace zostały wykonane poprzez wyklejanie konturu skarpetki różnorodnymi, kolorowymi skrawkami materiału. Wyklejanki wykonane przez dzieci, rozwieszone zostały na sznurku, przymocowane za pomocą klamerek i wyeksponowane w holu szkoły.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło

niesam przyg skarp 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii