baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
„NA RATUNEK”

    W kwietniu i w maju 2022 r. uczniowie kl. I b realizowali III moduł MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów kl. I-III, edycja III – POZNAJEMY ZAWODY.
W module III „NA RATUNEK” przeczytaliśmy lekturę pt. "Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Uczniowie wypełnili przygotowany Lekturnik, w którym uzupełnili metryczkę przeczytanego opowiadania, narysowały portret Wojtka – głównego bohatera oraz wybrane wydarzenie z lektury.
W ramach ostatniego modułu wykonaliśmy również inne zadania:
- 26 kwietnia zorganizowaliśmy KLASOWY HAPPENING z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książeczki, prezentowały je i zachęcały pozostałych do ich przeczytania.
- Poznaliśmy zawód strażaka poruszając się po Mieście Zawodów. Uzyskaliśmy dokładne informacje dotyczące zawodu strażaka oraz zrealizowaliśmy wszystkie zadania zawarte w Lekturniku dotyczące poznawanego zawodu.
- 4 maja wybraliśmy się do STRAŻY POŻARNEJ w celu poszerzenia wiedzy o pracy strażaków. Przeprowadziliśmy wywiad ze strażakami na temat ich trudnej i niebezpiecznej pracy oraz obejrzeliśmy sprzęt, który wykorzystują w akcjach ratowniczych. Złożyliśmy strażakom najlepsze życzenia z okazji obchodzonego przez nich w tym dniu święta i wręczyliśmy laurki z podziękowaniami za ich pracę.
- 9 maja zorganizowaliśmy w klasie POKAZ MODY związanej z tematem „POZNAJEMY ZAWODY”. Dzieci wspaniale przygotowały się do pokazu i prezentowały różne zawody. Nie zabrakło wśród nich strażaka.
- W naszym kąciku projektowym zorganizowaliśmy wystawę naszych działań dotyczących omawianej lektury i zawodu strażaka.
Realizując III moduł dotarliśmy do końca projektu. Jesteśmy dumni, że udało się nam zrealizować cały projekt. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w naszych zajęciach.

Wychowawczynie:

Beata Kowalczyk
Monika Szyszka

projekt lekturki 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii