Zajęcia koła informatycznego klas VI-VIII w styczniu

Styczeń, to miesiąc, w którym na zajęciach koła informatycznego zajmowaliśmy się wspólnym projektowaniem coraz bardziej złożonych modeli 3D w programie 3D Builder oraz ich drukowaniem na drukarkach 3D. Uczniowie wykonywali również własne projekty modeli 3D lub modyfikowali już istniejące. Wykonaliśmy i wydrukowaliśmy między innymi: pomoc dydaktyczną dla osób chcących się nauczyć języka Braille’a, tj. tabliczkę z alfabetem tego języka, kubek z napisem i łyżeczkę, filiżankę, przyrządy do wyjmowania klawiszy z klawiatury komputera, kotka, a także pszczołę. Wspólnie zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy misia. Uczniowie opracowali również swoje własne i ciekawe modele zwierzaka.
    Uczniowie mieli również okazję poznać tajniki projektowania w programie Blender. Swoją wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie podzielił się ze swoimi rówieśnikami Wojtek Grzybowski, uczeń klasy VIIIb.
    Miesiąc styczeń to także czas, który przeznaczyliśmy na sterownie i programowanie robotów SkriBot. Wykorzystując dostępne funkcje i opcje programu SkriApp, związane z silnikiem, ruchem, czujnikami, a także używając bloczków warunkowych i dostępnych operacji arytmetycznych, uczniowie na tabletach tworzyli swoje własne programy, sterujące robotami. Roboty omijały przeszkody, jeździły wzdłuż wyznaczonych linii i pokonywały określoną trasę. Sterowanie i programowanie robotów odbywało się na specjalnych matach, do tego przeznaczonych.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

zaj kola inf kl6 8 stycz2023