Zajęcia koła informatycznego klas VI-VIII w lutym.

Wizyta oddziału zerowego Przedszkola Miejskiego nr 4

w Stargardzie

W drugim tygodniu lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej pracowni komputerowej dzieci z oddziału zerowego Przedszkola Miejskiego nr 4 w Stargardzie. Nasze zajęcia koła informatycznego, tak jak w poprzednim tygodniu, odbywały się w ramach lekcji otwartych. W pierwszej części zajęć, jedna z grup pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek, poznawała roboty SkriBot. Dzieci uczyły się sterować robotami: jeździły wzdłuż wyznaczonych tras, przenosząc z jednego miejsca w drugie, plastikowe modele. Operowały chwytakami robotów, włączały i wyłączały światła robotów, przemieszczały roboty do przodu i do tyłu, skręcając w lewo i w prawo. Dzieci mogły również poznać podstawy programowania robotów, poprzez demonstrację przykładowych programów, za pomocą których roboty omijały przeszkody i jeździły wzdłuż określonych linii. W tym samym czasie druga grupa dzieci pod opieką ich starszych pomocników, uczyła się podstaw obsługi programu 3D Builder. W ramach nauki programu, dzieci wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami wspólnie projektowały model misia oraz model rakiety. Była to również świetna okazja do bezpośredniego zapoznania się z nie tylko z procesem projektowania modeli 3D, ale również z pracą i obsługą drukarek 3D, które można było obserwować podczas drukowania przez nich modeli. Dzieci wysłuchały również, w jaki sposób powstaje taki druk. Podczas drugiej części zajęć, obydwie grupy zamieniły się rolami. Przeprowadzone zajęcia dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń i emocji, zarówno starszym uczniom, jak i dzieciom, jednocześnie ucząc i bawiąc. Dzieci zabrały ze sobą zaprojektowane przez siebie i wydrukowane modele 3D.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

kolo inf kl6 8 SPnr4