„Dni Otwarte Szkoły” w pracowni komputerowej

Dnia 21.03.2023r. podczas „Dni Otwartych Szkoły” swoje drzwi dla odwiedzających otworzyła między innymi pracownia komputerowa w sali 2a. Uczniowie wraz z opiekunem p. Bogdanem Żych zaprezentowali przybyłym gościom wyposażenie pracowni oraz projekty opracowane przez uczniów podczas zajęć rozwijających i lekcyjnych. Odwiedzający mogli zobaczyć w jaki sposób podczas zajęć wykorzystywane są drukarki 3D, roboty SkriBot oraz robot humanoidalny JD Humanoid w nauczaniu programowania i robotyki. Chętni mieli możliwość sterowania robotami SkriBot, które poruszały się po specjalnej macie, chwytając różne przedmioty oraz omijając przeszkody. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się robot humanoidalny JD Humanoid, który chodził, witał gości, tańczył i robił pompki. Dzieci mogły również oglądać wydruk modelu rakiety, który odbywał się w tym czasie na drukarce 3D. Można było również poznać tajniki tworzenia modeli 3D w programie 3D Builder. Pokaz sprzętu i oprogramowania cieszył się dużym zainteresowaniem.
W pokazie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „#Laboratoria Przyszłości”.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

dni otwarte 2023 komp