baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

MODUŁ PRZYRODNICZY
AKTYWNY ZIEMNIAK

    Okazuje się, że świeży ziemniak wykazuje ciekawą aktywność chemiczną. Młodzi eksperymentatorzy zanurzyli ziemniaka w wodzie utlenionej. Wytworzyli dużą ilość piany, a w niej powstały pęcherzyki gazu. Im drobniej ziemniak był pokrojony, tym więcej uzyskaliśmy piany. Zanurzane w pianie żarzące się łuczywo rozpalało się. Gazem, który powstaje w doświadczeniu jest tlen. Już wiemy, że odpowiada on za podtrzymywanie procesu spalania.
    Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

aktywny ziemniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu