WIOSENNY SLIME

Slime to glutowata masa, rozpowszechniona jako zabawka dla dzieci. Jest idealna do ugniatania, rozciągania, przekładania z ręki do ręki. Każdy może samodzielnie ją wykonać. Zarówno starsi jak i młodsi uczniów świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Wystarczy połaczyć ze sobą kilka składników. My podczas zajęć wykorzystaliśmy klej PVA (nietoksyczny), piankę do golenia oraz aktywator. Dla lepszego efektu można dodać zapach, brokat, barwnik (nawet fluorescencyjny), inne dodatki wedle uznania. Przednia zabawa sensoryczna, stymulator zmysłu dotyku. Doskonale wspomaga rozwój małej motoryki, kreatywność i odstresowuje.
    „Slimowe” warsztaty przeprowadziła pani Monika Sikorska w ramach projektowych lekcji chemii oraz modułu przyrodniczego dla klas młodszych (2b i 3c).
    Podczas zajęć wykorzystano materiały zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Zapraszamy do odwiedzania bloga Młodych Adeptów Chemii redagowanego przez uczniów naszej szkoły:

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

wiosenny slime2024