Styczeń w Świetlicy Szkolnej

W styczniu w świetlicy szkolnej sporo się działo. Po pracowitym grudniu należały się nagrody, dlatego też kilkoro wychowanków świetlicy odebrało dyplomy za udział oraz wyróżnienie w III Edycji Międzyświetlicowego Konkursu na "Ozdobę Świąteczną". Wraz z rozpoczęciem karnawału wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający dzieci bawiące się na balu przebierańców. W styczniu poruszyliśmy w interesujący sposób kwestię bezpieczeństwa w sieci. Tutaj dzieci miały okazję wziąć udział w teatrzyku cieni dotyczącym zagrożenia odizolowaniem społecznym na skutek nadużywania gier komputerowych. Rozmawialiśmy też o emocjach w naszych sercach oraz o radzeniu sobie z ich okazywaniem, zajęcia były prowadzone w formie zabawy, następnie dzieci wykonały prace plastyczne. Tematem jaki pojawił się w styczniu były też zwierzęta jako nasi najlepsi przyjaciele, w związku z czym mogliśmy poprzez różne gry i zabawy przybliżyć wychowankom to zagadnienie. Ponadto codziennie w świetlicy dzieci słuchają bajki czytanej przez nauczyciela, po czym starają się odpowiedzieć na pytania dotyczące treści utworu. Bardzo często wspólnie tańczymy poznane układy taneczne do ulubionej muzyki, bawimy się w zabawy integrujące grupę, wykonujemy poranne ćwiczenia a po południu odrabiamy lekcje.

Materiał nadesłała p. Barbara Kwacz

styczen swietlica 2023