baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wiosna w Filarach

    Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy wyjątkowo. Przedstawiciele klas siódmych spotkali się z uczniami ze szkoły w Eberswalde w Stargardzkim Centrum Nauki Filary. Wspólne eksperymentowanie wśród interaktywnych eksponatów, pozwoliło poznać świat z nieznanej dotąd perspektywy. Uczniowie doświadczali na własnej skórze prawa fizyki i matematyki, a także dowiadywali się jak wyglądało życie w średniowiecznym Stargardzie. Była też możliwość poznania najnowszych zdobyczy techniki i udziału w zaskakujących eksperymentach.
    Wspólny spacer uliczkami Stargardu, wśród zabytków architektury oraz wizyta w Kolegiacie NMP Królowej Świata to podsumowanie wizyty i narodziny pomysłów na kolejne spotkania w naszym mieście.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

filary 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

 

Podróż przez kraje niemieckojęzyczne

    Klasy szóste podczas lekcji języka niemieckiego poznawały najważniejsze informacje, ciekawostki, zabytki oraz atrakcje turystyczne państw DACHL.
    DACHL to cztery państwa niemieckojęzyczne: Niemcy - D (Deutschland) Austria - A, Szwajcaria - CH (Confederatio Helvetica), Liechtenstein - L.
    Uczniowie w aplikacji Nearpod zdobywali wiedzę o tych krajach, rozwiązywali quizy i interaktywne zadania, a na podsumowanie wykonali w grupach plakaty o wybranym państwie. Rezultaty pracy można podziwiać na gazetce ściennej przy sali językowej, zapraszamy!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

podroz 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Świąteczny nastrój w Eberswalde

    Święta Wielkanocne coraz bliżej. Dlatego ostatnie spotkanie polsko - niemieckie w Eberswalde dotyczyło tematu świąt. 5 marca grupa uczniów z klas siódmych uczestniczyła w warsztatach w Oberbarnimschulen, podczas których poznała podobieństwa i różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i w Niemczech. Skąd się wzięła nazwa Ostern, dlaczego w Wielką Sobotę pali się ogniska w Niemczech, co symbolizuje zając wielkanocny? - na te pytania uczniowie mogli uzyskać odpowiedź dzięki wprowadzającej w temat prezentacji multimedialnej. Następnie podzieleni w grupy, uczniowie tworzyli ozdoby świąteczne - girlandę z zającami, doniczki z rzeżuchą, wieńce wielkanocne. W kuchni zaś pieczono kruche ciasteczka, mini-serniczki i chlebki w kształcie zajączka. W trakcie spotkania był czas na wspólną grę na świeżym powietrzu, rozmowy, zwiedzanie szkoły oraz na spróbowanie klasycznego obiadu niemieckiego, czyli kiełbaski z kiszoną kapustą. Wizyta u naszych zachodnich sąsiadów z pewnością zapadnie w pamięć, a oczekiwanie na święta nie będzie już się dłużyc. Wkrótce nasi koledzy z Niemiec odwiedzą nasze miasto, a szykują się ciekawe atrakcje!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

wizyta ebeswarlde 03 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wystawa świąteczna

    Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy prac plastycznych i rękodzieła, która znajduje się w holu głównym szkoły. Zostały na niej zaprezentowane efekty działań uczniów w pracowniach szkolnych, utworzonych w ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

wystawa swiat 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Warsztaty w świątecznym klimacie

    Tuż przed Mikołajkami - 5 grudnia 2023r. grupa uczniów z Oberbarnimschulen w Eberswalde odwiedziła naszą szkołę. W ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości odbyły się warsztaty o tematyce świątecznej. Uczniowie wspólnie upiekli pierniczki i ozdabiali lukrem piernikowe domki, dziewczęta uszyły skarpety na prezenty oraz wykonały papierowe gwiazdy i choinki z rolek tekturowych. W stolarni powstały piękne choinki w technice haftu matematycznego, a w poligrafii gwiazdy z logo projektu oraz kubeczki wg własnego pomysłu. W wolnym czasie koledzy z Niemiec zwiedzili szkołę, a nawet wzięli udział w części lekcji matematyki. Zimowa aura nie przeszkodziła nawet w rozegraniu meczu piłki nożnej na śniegu. To był bardzo aktywny dzień i kolejna okazja na lepsze poznanie się i zawarcie nowych znajomości.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

warsztaty polsko niem 12 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Warsztaty o tematyce świątecznej

    W dniu 29.11.2023r. grupa ósmoklasistów odwiedziła swoich kolegów z partnerskiej szkoły w Eberswalde, aby uczestniczyć w ciekawych warsztatach. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera, a nawet padał tego dnia śnieg i można było się wspólnie bawić na świeżym powietrzu. Uczniowie w grupach polsko-niemieckich pracowali podzieleni na cztery zespoły. Jeden zespół przygotował pyszne ciasteczka maślane, pierniczki świąteczne i rożki waniliowe. Drugi tworzył sketchnotki dotyczące tradycji świątecznych w Polsce i Niemczech. Inna grupa ćwiczyła wykonanie kolędy "Cicha Noc” w dwóch wersjach językowych, a jeszcze jedna majsterkowała - powstały przepiękne stroiki świąteczne z naturalnych, pachnących materiałów - świerku, cynamonu, jabłuszek itp. Można było poczuć świąteczną atmosferę, zawrzeć nowe znajomości i poćwiczyć język obcy - nasi uczniowie próbowali porozumieć się w języku niemieckim i angielskim, a uczniowie z Eberswalde - w języku polskim, gdyż od tego roku wszyscy uczą się tego języka. To był bardzo kreatywny i miło spędzony dzień. Następne spotkanie już wkrótce u nas w szkole!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

warsztaty swiateczne 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Lekcje języka niemieckiego w listopadzie

    Na lekcjach języka niemieckiego w listopadzie uczniowie klas szóstych poznawali słownictwo związane z odżywianiem. Były ćwiczenia na kartach pracy, rozmowy o ulubionych potrawach oraz gra Kahoot utrwalająca nazwy produktów spożywczych. Uczniowie wykonali plakat przedstawiający piramidę żywienia, wykorzystując do pracy gazetki reklamowe ze sklepów. Na zakończenie stworzyli chmury wyrazowe w aplikacji, pracując samodzielnie lub w parach na komputerach będących wyposażeniem sali językowej. Dzięki tym lekcjom uczniowie poznali nie tylko nowe słownictwo, ale też utrwalili wiadomości na temat zdrowego trybu życia.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

lek jez niem 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zawody medyczne z przyszłością!

    W najbliższej przyszłości w wielu krajach, w tym także w Polsce szczególnie potrzebni będą specjaliści pracujący z osobami starszymi, niedołężnymi i chorymi, ponieważ społeczeństwo się starzeje. Potrzebni będą zatem fizjoterapeuci i rehabilitanci, lekarze o specjalizacjach związanych z pracą z ludźmi starszymi, a także pielęgniarze i opiekunowie osób starszych. Zawody medyczne mają więc ogromną przyszłość!
Taki temat spotkania towarzyszył 28. września 2023 r. uczestnikom panelu dyskusyjnego w Oberbarnimschulen w Eberswalde, w którym poprzez konferencję online wzięła udział nasza szkoła. Było to spotkanie wynikające z trwałości projektu polsko- niemieckiego „Transgraniczny Most Przyszłości”.
Siedem regionalnych przedsiębiorstw z Eberswalde przedstawiło gościom możliwości pracy w wybranym zawodzie medycznym, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania związane z charakterystyką pracy, przebiegiem awansu zawodowego czy realizacją praktyk na wybranym stanowisku pracy. Była to ciekawa dyskusja na temat przyszłości zawodów medycznych oraz jej perspektyw w regionie transgranicznym. Partnerskie szkoły wymieniły się wiedzą oraz spostrzeżeniami dotyczącymi tego zagadnienia.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

Zrzut ekranu 2023 09 28 180820

Zrzut ekranu 2023 09 28 185256

Zrzut ekranu 2023 09 28 185553

 

Warsztaty polsko-niemieckie w SP2

    Kolejne spotkanie partnerskich szkół z Polski i Niemiec, wynikające z realizacji zadań w okresie trwałości projektu: „Transgraniczny Most Przyszłości”, odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Stargardzie 29.marca 2023r. Grupa uczniów i nauczycieli z OBS Eberswalde odwiedziła kolegów i koleżanki w naszej szkole, by wspólnie wziąć udział w warsztatach w pracowniach tematycznych. Tym razem na wszystkich czekały kolejne interesujące zadania:
- w kuchni szkolnej pieczono zdrowe marchewkowe muffinki oraz smażono naleśniki
- w stolarni powstawały drewniane plansze do gry „kółko-krzyżyk
- w gabinecie krawiectwa dziewczęta szyły gumki do włosów
- w poligrafii uczennice wykonywały kubki i podkładki według własnego projektu
- w sali plastycznej uczniowie tworzyli rożne ozdoby za pomocą długopisów 3D (np. broszki, okulary, itp.)
    Wspólne aktywności podczas warsztatów, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu, dały szansę na lepsze poznanie się uczniów, integrację i zawarcie przyjaźni. Warsztatowy dzień sprzyjał rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz wzmacnianiu komunikacji w języku obcym.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

warszt pol niem marzec 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Marcowa wizyta w partnerskiej szkole w Eberswalde

    W dniu 8.marca 2023r. rozpoczęliśmy kolejne działania wynikające z okresu trwałości projektu Transgraniczny Most Przyszłości od wizyty w partnerskiej szkole w Eberswalde. Grupa ósmoklasistów z naszej szkoły odwiedziła przyjaciół z Niemiec i wzięła udział w warsztatach w nowopowstałych gabinetach OBS w Eberswalde. Uczniowie podzieleni na zespoły pracowali wspólnie nad ciekawymi zadaniami. Jedna grupa przygotowywała w kuchni zdrowe muffinki, koreczki owocowe i koktajle. Inna grupa wykonywała kolorowe graffiti, jeszcze inna tworzyła nowe loga naszego projektu przy użyciu różnych programów graficznych. W stolarni uczniowie wykonali drewnianą grę memory i grę planszową do nauki kolorów i liczb dla młodszych uczniów. Niezwykle ciekawe były także doświadczenia chemiczne w gabinecie nauk przyrodniczych, gdzie badano zawartość cukru w popularnych produktach spożywczych, a na koniec obserwowano na podwórku szkolnym challenge o najwyższą fontannę z mieszanki coli i dropsów. Zabawy było co niemiara! W wolnym czasie, podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, nawiązywały się miedzy uczniami znajomości i przyjaźnie. Cieszymy się, że będziemy je mogli dalej kontynuować, gdyż następne spotkanie już niedługo w Stargardzie!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

wizyta niemcy 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

interreg

 

W ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości powstały wystawy prac i rzemiosła, skierowane do społeczności lokalnych i szkolnych jako rezultat kreatywnych konkursów organizowanych w szkołach w Stargardzie i Eberswalde.

Linki do stron z moblilnymi galeriami:

wystawy mobilne

logo

U przyjaciół w Eberswalde.

Tym razem uczniowie z SP2 odwiedzili swoich kolegów w Eberswalde. Spotkanie w ramach pakietu II projektu Transgraniczny Most Przyszłości miało miejsce 22 czerwca 2022 r. w Oberbarnimschulen w Eberswalde.

Uczniowie z Polski i Niemiec podzieleni na grupy projektowe wzięli udział w licznych zajęciach kreatywnych i sportowych. W szkolnych gabinetach powstawały wspaniałe rękodzieła, np. obrazy na płótnie, ekologiczne kolorowe torby, kartki wykonane na papierze solarnym, instalacje mobilne, graffiti. W sali muzycznej uczniowie ćwiczyli wspólny taniec do wygrywanego na perkusji rytmu, zaś w szkolnej kuchni przygotowali zdrowe smoothie i owsiane batoniki. Jednocześnie na pobliskim boisku sportowym uczniowie obu szkół przechodzili przez stacje z zadaniami i wyzwaniami sportowymi.

Takie kreatywne spotkanie oraz towarzyszące wszystkim wakacyjne nastroje przy letniej pogodzie sprawiło, że czas wspólnie spędzony był szansą na lepsze poznanie się nawzajem  i pokonywanie barier językowych. 

Naklejka

Stopka MOST

Polsko- niemieckie spotkanie z historią i kulturą w tle

Czternastego czerwca 2022 roku nauczyciele oraz uczniowie ze szkoły Oberbarnimschulen Eberswalde odwiedzili po raz kolejny Stargardi przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty odbywającej się w ramach pakietu I projektu Transgraniczny Most Przyszłości była praca nad planem dydaktycznym projektu oraz integracja uczestników projektu.

Podczas gdy nauczyciele z partnerskich szkół pracowali nad szczegółami planu dydaktycznego, uczniowie wzięli udział we wspaniałym koncercie zorganizowanym w Stargardzkim Centrum Kultury- Gali Zespołów Tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury. Występy zrobiły ogromne wrażenie na gościach z Niemiec. To jednak nie był koniec wrażeń tego dnia. Po koncercie wszyscy ruszyli na spacer szlakiem zabytków Stargardu. Ciekawostki historyczne naszego miasta przybliżyła wszystkim nauczycielka historii z „dwójki”- pani Renata Pruska-Nieroda. Mury miejskie, baszty, bramy i Kolegiata NMP, to tylko część z miejsc, które mogli zobaczyć uczestnicy spotkania. Niesamowite wrażenia towarzyszyły wszystkim podczas zwiedzania wnętrza remontowanej właśnie Kolegiaty oraz architektura Starego Miasta. Spacer aleją Słowiczą i parkami dopełniły obrazu Stargardu, jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Na zakończenie spotkania były także doznania kulinarne w postaci pierogów i barszczu. Wizyta ta była bardzo fajną okazją do bliższego poznania się uczestników oraz zwiedzenia miasta partnera projektu.

Naklejka

Stopka MOST

Naklejka

Kolejne spotkanie polsko-niemieckie  w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości" odbyło się 1.czerwca 2022, a więc w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Tym razem uczniowie z naszej szkoły oraz z Eberswalde spotkali się „na żywo”, by wspólnie świętować ten dzień. Hasłem czerwcowego spotkania było: „Żyj aktywnie i kreatywnie!”.

Uroczyste przywitanie naszych gości ze szkoły w Eberswalde rozpoczęła pani dyrektor szkoły- Anna Kurcab- Kościańska, a następnie głos zabrała zastępca prezydenta Stargardu- pani Ewa Sowa zwracając się do wszystkich: „Cieszę się, że w końcu uczniowie z Niemiec odwiedzili Stargard i poznali swoich kolegów z Dwójki. Od początku trzymałam kciuki za realizację tego projektu i zacieśnianie współpracy między partnerskimi szkołami. Jestem przekonana, że dla wielu młodych ludzi z Polski i z Niemiec będzie to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale również nawiązania nowych przyjaźni i doskonalenia znajomości języków obcych”.

Mimo niepewnej i kapryśnej pogody tego dnia, na boisku szkolnym rozegrany został miniturniej piłki nożnej oraz drużynowe zawody sportowe. Na sali gimnastycznej przyjaciele z Eberswalde i Stargardu zagrali miniturniej koszykówki i siatkówki. Każdą drużynę tworzyły zespoły mieszane składające się z uczniów ze Stargardu jak i Niemiec. W tym samym czasie uczennice obu szkół ćwiczyły układ do wspólnego tańca „Jerusalema”, a inna grupa podczas zajęć z robotyki, zaprogramowała mecz robotów. Dla fanów gier komputerowych odbył się także ekscytujący turniej gamingowy w pracowni komputerowej.

Wiele się działo w pozostałych pracowniach szkolnych. W gabinecie gospodarstwa domowego część uczniów przygotowywała zdrowe, marchewkowe muffinki. W pracowni krawieckiej uczennice uszyły piękną serwetę na stół, w stolarni wykonano drewniane breloczki do kluczy, a w gabinecie poligrafii powstały kubki, butony i zegary ścienne z logo projektu. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie stworzyli przepiękne mandale na płótnie, które będą ozdobą partnerskich szkół. Za zakończeniu wydarzenia nie zabrakło degustacji upieczonych muffinek, pokazu układu tanecznego, wręczenia nagród i upominków,a także wspólnego tańca- belgijki.

Spotkanie polsko- niemieckie w formie bezpośredniego kontaktu dało uczniom możliwość zawarcia nowych przyjaźni i znajomości, zarówno podczas aktywności sportowych i kreatywnych, ale też podczas wspólnego pikniku. Uczniowie przełamywali bariery językowe, ćwiczyli umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, angielskim, a nawet polskim. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to wydarzenie było niezwykle kreatywne i aktywne, więc świetnie zostało zrealizowane hasło przewodnie spotkania.

Stopka MOST

Naklejka

Kolejne spotkanie sportowo-kreatywne o nazwie „Żyj zdrowo i kolorowo!” w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości" miało miejsce w dniu 17. maja 2022. Partnerskie szkoły uczestniczyły we wspólnym wydarzeniu, łącząc się zdalnie przez cały czas spotkania.

Zawody sportowe odbywały się na boisku szkolnym SP2 w Stargardzie oraz na stadionie przy szkole w Eberswalde. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w konkursie w skoku w dal oraz rozgrywając mecze między klasami siódmymi w „siatkarskiej rzucance”. Dużo emocji i radości sprawiła wszystkim zabawa: „Zdobywanie sztandaru”, podczas której zadaniem zawodników było przeniesienie sztandaru z pola przeciwnika na swoją stronę. Jak się okazało później, było to pierwsze doświadczenie uczniów z Eberswalde z tą zabawą.

W tym samym czasie w szkolnych pracowniach również wiele się działo- w gabinecie gospodarstwa domowego uczniowie przygotowywali zdrowe soki owocowe i warzywne, w pracowni krawieckiej siódmoklasiści uszyli praktyczne fartuszki kuchenne. W gabinecie arteterapii powstawały duże, przestrzenne owoce i warzywa, które będą rekwizytami do powstałej ostatnio foto-budki. W pracowni poligraficznej i stolarskiej uczniowie przygotowywali butony, breloczki i kubki z logo projektu.

Na zakończenie tego sportowego spotkania zaprzyjaźnione szkoły podsumowały prace, prezentując wyniki konkursów sportowych oraz przedstawiając galerię wykonanych przez uczniów prac. Był pokaz mody fartuszkowej oraz degustacja pysznych i zdrowych soków.

Po raz kolejny był to kolorowy i bardzo zdrowy dzień. Wszystko pod hasłem: „Lebe gesund und bunt- żyj zdrowo i kolorowo!”.

Stopka MOST

„Tydzień Szkoły Promującej Zdrowie”

 Od dzisiaj w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody tygodnia Szkoły Promującej Zdrowie.

W związku z tym , że 25 kwietnia przypada Międzynarodowy  Dzień  Świadomości Zagrożenia Hałasem wspólnie z naszymi uczniami postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej tematyce.

Hałas towarzyszy nam w życiu codziennym. Wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie.  W dniu dzisiejszym postanowiliśmy więc „zmniejszyć poziom hałasu” w naszej szkole- wyłączając dzwonek szkolny, a podczas spotkań  na lekcjach wychowawczych zastanawialiśmy się nad tym co może zrobić każdy z nas aby obniżyć hałas w swoim życiu.  Dodatkowo na przerwach Pani  Agnieszka Musiał  wraz z uczniami wykonywała ćwiczenia relaksacyjne i wyciszające z  elementami jogi.  Joga - jest jednym z najstarszych systemów filozofii indyjskiej. Oznacza jedność ciała, umysłu i duszy, a jej celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej. Uczniowie byli zachwyceni takim sposobem spędzania wolnego czasu.

 1h

2h 3h 4h 5h

7h

Naklejka

 

Stopka MOST

W dniach 11.04 oraz 12.04 dzieci z klasy 3c oraz 2a wraz z wychowawcami odwiedzili RescueLab Stargard-nowoczesne centrum edukacyjno-szkoleniowego, mieszczące się przy Szkole Podstawowej nr 10. RescueLAB Stargard, to największy projekt stargardzkiego WOPR, który uczy pierwszej pomocy oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Uczniowie pod profesjonalnym okiem prowadzącego p.Mariusza Szafrana oraz jego wspaniałych pomocników  mogli zapoznać się z pojęciami i zasadami udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej: zarówno takiej, która utraciła przytomność ale oddycha, jak i osobie, która nie oddycha.  Dzieci mogły również dowiedzieć się, w jaki sposób układa się osobę nieprzytomną, ale oddychającą w pozycji bocznej bezpiecznej i jak zadbać o jej komfort termiczny. Każdy z uczniów miał możliwość przećwiczenia indywidualnie demonstrowanych przez ratowników procedur. Dzieci miały możliwość poćwiczenia RKO na fantomach. Podczas zajęć, wszyscy świetnie się bawili, a poprzez zabawę poznali i nauczyli się wiele ciekawych i przydatnych procedur związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dziękujemy bardzo prowadzącym za wspaniałe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

1pp

2pp

3pp

4pp

Naklejka

Stopka MOST

Naklejka

„Żyj zdrowo i kolorowo!”- tak brzmiało hasło i temat przewodni kolejnego spotkania polsko- niemieckiego w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości".  W Pierwszym Dniu Wiosny, czyli 21. marca 2022 roku partnerskie szkoły uczestniczyły we wspólnym wydarzeniu sportowo- kreatywnym, łącząc się zdalnie przez cały czas spotkania.

Tego dnia pogoda była typowo wiosenna i słoneczna, więc wszystkie rozgrywki sportowe odbywały się na boisku szkolnym w SP2 w Stargardzie oraz na stadionie przy szkole w Eberswalde. W Stargardzie uczniowie klas siódmych zmierzyli się w grze w ringo, a także rozegrali mecze w piłkę nożną. Pełnym emocji był bieg na 60 m o tytuł mistrza i mistrzyni klas siódmych. Nasi przyjaciele z Niemiec również organizowali podobne konkurencje sportowe oraz  grę w siatkówkę.

Podczas trwania rywalizacji sportowych w gabinecie gospodarstwa domowego część uczniów przygotowywała zdrowe, wiosenne śniadanie. Powstały kolorowe kanapki, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem oraz talerz wiosennych warzyw. W pracowni krawieckiej siódmoklasiści uszyli typowo wiosenne kwiaty- tulipany. W gabinecie arteterapii powstała kolorowa foto-budka, zawierająca symbole zdrowego życia oraz hasło: „Żyj zdrowo i kolorowo. Lebe gesund und bunt!”. Każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z tego spotkania.

Pierwszy Dzień Wiosny był dziś kolorowy, sportowy i zdrowy.

Stopka MOST

Naklejka

Spotkanie tematyczne uczniów z Polski i Niemiec.

"Jakie wartości są dla mnie ważne w przyszłym życiu zawodowym? Jakie są grupy zawodowe? Jakie muszę mieć umiejętności wybierając konkretny zawód?"- na takie pytanie odpowiadali uczniowie klas siódmych z naszej szkoły oraz ich koledzy z Eberswalde podczas kolejnej wymiany tematycznej w ramach realizacji działań "Transgranicznego Mostu Przyszłości". 

17 marca 2022 podczas spotkania online dotyczącego orientacji zawodowej, partnerskie szkoły stworzyły przy użyciu programu Flinga Board wspólną tablicę wartości, jakimi się kierują uczniowie przy wyborze przyszłego zawodu. Dzięki takiej tablicy współpracy, można było dostrzec podobieństwa i różnice między młodzieżą z Polski i Niemiec.

Następnie  uczniowie podzieleni na zespoły, wykonali plakaty prezentujące różne grupy zawodowe z ważnymi informacjami o tych zawodach. Znalazły się tam informacje jak np. ścieżka edukacji, zarobki, cel zawodu, umiejętności potrzebne w danej pracy. Na zakończenie uczniowie zapoznali się z pomysłami grup z partnerskiej szkoły. 

Możliwość współpracy i spotkania z naszym partnerem niemieckim dała uczniom okazję do zastanowienia się nad swoją przyszłością zawodową i wyborem ścieżki edukacyjnej.

6a

1a

2a

3a

4a

5a

 

 

Stopka MOST

Gotowanie po angielsku w klasie 8A

    W dniu 15.03 w klasie 8A zajęcia z języka angielskiego odbyły się inaczej niż zazwyczaj. Korzystając ze szkolnej kuchni, uczniowie przyrządzali śniadanie, korzystając z przepisów napisanych w języku angielskim. Grupa żeńska wylosowała robienie truskawkowego koktajlu - strawberry smoothie - zaś męska - tostów - toasts.
Tworzeniu śniadania towarzyszyły pytania - oczywiście zadawane w języku angielskim - o wykonywane czynności.
Ósmoklasiści uczyli się i jednocześnie bawili...po prostu pysznie.
Jak bardzo? Wystarczy spojrzeć do poniższej galerii.

materiał nadesłała p. Karolina Kułakowska

gotowanie po ang 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Naklejka

Stopka MOST

Oferta edukacyjna stargardzkich szkół ponadpodstawowych

    W piątek 11.03.2022r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli stargardzkich szkół: Zespołu Szkół Nr 1 im. Mieszka I, Zespołu Szkół Nr 2 im. M. Kopernika i Zespołu Szkół Budowlano – Technicznych. Uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół i mogli więcej się dowiedzieć na temat postępowania rekrutacyjnego. Chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, aby więcej dowiedzieć się na temat interesujących ich kierunków. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizator spotkania: Stanisław Kacperski

oferta eduk szk sred 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Naklejka