Stopka MOST

Naklejka

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada 2021r. uczniowie klasy Ib wzięli udział w akcji DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA.
Z tej okazji przypomnieliśmy sobie PIRAMIDĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, ponieważ wiemy, jak ważny w naszym życiu jest ruch oraz spożywanie zdrowej żywności. Poznaliśmy też zasady higienicznego przyrządzania posiłków i omówiliśmy etapy ich przygotowywania.
Następnie każdy uczeń naszej klasy w szkolnej kuchni, samodzielnie przyrządził zdrowy posiłek: pyszne kanapki oraz szaszłyki owocowe. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością wykonując zdrowe, kolorowe i smakowite jedzonko. Na koniec zasiedliśmy do wspólnego stołu i z apetytem zjedliśmy swoje zdrowe śniadanko, zwracając również uwagę na kulturalne spożywanie posiłków oraz zachowywanie się przy stole.

Wychowawczynie
p. Beata Kowalczyk