preloader

Kontrast:

E-Legitymacja

E-LEGITYMACJA CZYLI PLASTIKOWA LEGITYMACJA SZKOLNA

Wszystkie wydane do dnia 12 lipca legitymacje szkolne w formie papierowej zachowują ważność do czasu zakończenia nauki przez ucznia w danej szkole i jak do tej pory będą podbijane pieczęcią.

Podstawa prawna:

Zgodnie z § 74 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2023 poz. 1120 ze zm.),

e-Legitymacja zawiera takie same dane jak legitymacja papierowa. Dotychczasowe pieczątki zostały zastąpione naklejkami / hologramami, które będą przyklejane na kolejne lata szkolne.

Od 12 lipca 2024 r. legitymacje w tej formie wydawane będą w naszej szkole:

• nowym uczniom

• uczniom, którym skończyły się miejsca na pieczątki w papierowych legitymacjach

• jako duplikat zgubionej,/zniszczonej legitymacji papierowej lub e-Legitymacji po wcześniejszym dokonaniu ustawowej opłaty w wysokości 9zł na konto szkoły  i dostarczeniu wniosku

Jak wyrobić e-Legitymację szkolną?

Aby posiadać e-Legitymację niezbędne jest dostarczenie do szkoły swojego zdjęcia legitymacyjnego w formie pliku JPG:

- na adres mailowy szkoły : legitymacja@sp2stargard.pl

- lub wyrobione zdjęcie (wykonując zdjęcie legitymacyjne w zakładzie fotograficznym najlepiej od razu poprosić fotografa o plik JPG)

Plik JPG ze zdjęciem powinien spełniać poniższe wymagania:

• zdjęcie przedstawia twarz ucznia na wprost, bez nakrycia głowy i okularów

przeciwsłonecznych, włosy nie mogą zasłaniać twarzy,

• jednolite, gładkie, jasne tło,

• dobra ostrość i naturalne kolory twarzy,

• wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii,

• widać wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice,

• rozmiar minimalny: 354 x 496 pikseli lub proporcjonalnie większy

• plik zapisany z rozszerzeniem JPG (nie PDF),

• nazwa pliku ze zdjęciem według schematu: nazwisko-imię-klasa,

UWAGA! W przypadku innej nazwy pliku zdjęcie nie zostanie rozpoznane przez program generujący legitymacje i może to znacznie wydłużyć czas oczekiwania na legitymację.

Czas oczekiwania na e -Legitymację:

Wnioski wraz ze zdjęciem przyjmowane będą do 10 dnia każdego miesiąca. Okres oczekiwania na legitymację ok. 21 roboczych, choć może się również wydłużyć z uwagi na bardzo dużą ilość zamówień ze szkół.

Firma Librus będzie odpowiadać za ochronę danych osobowych oraz wyrabianie  e- legitymacji dla naszej szkoły.

Załączniki:

1. Procedura wydawania e- Legitymacji szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie Kliknij aby pobrać plik
  2. Wniosek o wydanie e-Legitymacji Kliknij aby pobrać plik
  3. Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji Kliknij aby pobrać wniosek